Team Lead vs Tech Lead В чем разница и зачем разделять эти роли

Лідери готові взяти на себе відповідальність за все, що потрібне для досягнення цілей. Вони вміють оцінювати ситуацію з різних кутів і визначають, які дії гарантують результат. Для цього вчіться чітко формулювати мету й конкретизувати завдання.

team lead обов'язки

По-перше, слід зрозуміти, що тімлід — це ініціативна людина, лідер за покликом серця. Але спершу треба стати професіоналом своєї справи та довести керівництву, що на вас можна покластися у будь-якій ситуації. Крім того, посада тімліда дозволяє спеціалісту брати безпосередню участь у проєкті та втілювати свої власні ідеї. Якщо вони виявляться потрібними, це миттєво зобразиться на доходах компанії й рівні зарплати спеціаліста.

Чим займається Team Lead

У разі конфлікту не додайте палива до вогню, а намагайтеся негайно вирішити боротьбу. Прислухайтеся до обох сторін, перш ніж прийти до будь-якого висновку. Постарайтеся прийти до альтернативи, досяжної для всіх. Саме тут дуже важлива командна робота і наявність людини, яка зможе грамотно розподіляти ресурси, щоб у зрештою отримати ефективне вирішення поставлених перед командою завдань. Назва посади пішла з англійської мови, де Team Leader – це лідер команди.

Пропонуйте покращення у вашій команді або робочому процесі продукту. Для мене робота з командою в процесі реалізації проєкту, мабуть, найцікавіший блок, бо саме тут зустрічається більше складнощів, які потрібно вирішувати на ходу. Team Leader веде документацію і несе відповідальність за команду проєкту, за хід виконання запланованих робіт і за дотримання термінів. Потреба в об’єднанні людей під керівництвом лідера завжди була невіддільною частиною виживання та розвитку людської цивілізації.

У чому особливість професії Team Leader

Є достатньо можливостей, які люди або не хочуть бачити або не мають достатнього досвіду чи впевненості, щоб ними скористатися. Визначте, з якою проблемою борються ваші колеги, а потім спробуйте її вирішити. Тімлід у перекладі англійської – скорочення від team leader. Якщо зробити зворотний переклад, отримуємо «лідер» або «капітан» команди, і це поняття означає рамки, в яких діє тимлід або керівник SEO-відділу. Концентрувати усі зусилля на розв’язанні проблеми — це дуже хороша навичка, але для розробника.

team lead обов'язки

Тому ця робота вимагає повної віддачі та глибокого знання справи. Team Lead також відповідає за технічну сторону проекту. Стати тімлідом, потрібно мати гарне розуміння технологій, з якими працює команда.

Найбільш обговорювані статті

Адже він може бути крутим у написанні коду та технічних скілах, але бути інтровертом чи боятися відповідальності. З командою може бути складною, особливо якщо в колективі є конфлікти або проблеми з мотивацією. Хороший тимлід вміє мотивувати та вести команду, розподіляти завдання, контролювати роботу та забезпечувати ефективну взаємодію між членами колективу.

  • Якщо у вас є лідерські якості, ви вмієте спілкуватися з людьми, ставити цілі і досягати їх, тоді чому б не спробувати себе у ролі Team Leader?
  • Збудилися тому що у народній уяві сайт це таке щось, мені небіж-студент у ворді за пиво намалює.
  • Позапланова робота буде звалюватися на вас щодня, але помилкою є кидати усі зусилля на розв’язання позапланових завдань, адже це сильно відволікає від основної роботи.
  • Якщо ви хочете стати Development Team Lead, підготували для вас покрокову інструкцію.
  • Тімлід відповідає не тільки за себе, а ще й за кожного члена команди.
  • Водночас тімлідові важливо паралельно вивчати нові технології.

Наприклад, якщо в невеликих компаніях у штаті немає проджекта, вести комунікацію з замовником доводиться тімлідові. Якщо відсутній ейчар, треба самостійно наймати в команду технічних спеціалістів, «ростити» топових teammates і розлучатися з тими, хто не підходить. Він уже не пише код (за рідкісним винятком), його функція полягає в розподілі навантаження на спеціалістів, відстежуванні підсумків проєкту і відповідальності за проєкт у цілому. Щоб дорости до цієї посади, розробникові треба опанувати багато знань, володіти лідерськими якостями, виявляти ініціативність і розвивати софт-скіли. Обов’язок наставника — регулярно відстежувати роботу команди. Будь-який провал у виконанні будь-якого члена команди не повинен бути проігнорованим.

В компанию OdesSeo требуется специалист на должность PPC Team Lead

Тим не менш, ви також берете на себе більші матеріальні та соціальні ризики в групі, взявши на себе лідерську позицію або відстоюючи себе в ролі лідера. Щоб стати лідом, насамперед потрібно вміти брати на себе відповідальність за проєкт і за команду. Це, звісно, і робота з людьми, вміння налаштувати процеси та бути лідером (мені особисто подобаються ліди, що виступають як Scrum Master’и — ті, хто допомагають, а не командують). Не означає, що потрібно знати все (це практично неможливо), але хоча б в одному технічному напрямку слід бути спеціалістом. Хоча всього цього можна навчитися, тож, мабуть, головне — любити людей і сприймати їх такими, якими вони є. Team lead – це особлива позиція в IT, яка поєднує в собі менеджерські та технічні обов’язки.

Повинен оцінювати ризики проєкту та вживати заходів щодо їх управління. Він також є проміжною ланкою між командою розробників та менеджментом проєкту. Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш досвід роботи з сайтом. https://wizardsdev.com/news/charivnykywizardsdev-chapter2/ Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie відповідно до Privacy Policy. Фінансова грамотність — той скілл, якого часто не вистачає навіть досвідченим професіоналам у своїй справі.